naše pobočky : 1)Terrapeutix - centrum přírodní medicíny s.r.o. 2)Relax Klub Drbání jednatelka za Vědomé Bytí s.r.o. Veronika Dedejova společník na zakládě plné moci Miroslav Kuba

LYMFATICKÁ PŘES REFLEXNÍ PLOSKY CHODIDEL

Masírovat vás bude masérka Yveta del Mar

Dostupnost Skladem
Kód: 88
1 000 Kč
LYMFATICKÁ PŘES REFLEXNÍ PLOSKY CHODIDEL

Co to je a jak to probíhá?

Reflexní lymfatická masáž je metoda stimulování oběhu lymfy reflexně, tedy přes reflexní plošky na ploskách nohou. Vychází z reflexních masáží Hanne Marquardt. Tato masáž je jednoduchá, účinná, příjemná pro klienta i maséra, podporuje oběh lymfy, odvádění toxických látek z těla, posiluje imunitu a zlepšuje psychický stav. Součástí metody je reflexní stimulace důležitých orgánů, především srdce a ledvin, které jsou odpovědné za odvod škodlivin. Masáž probíhá vsedě, klient je v uvolněném stavu, oblečený, masírují se pouze chodidla a kotníky. Masáž je vhodná i pro těhotné ženy.

ÚČINKY

Předností této masáže jsou její dlouhodobé účinky a možnost působit na ty části těla, které jsou jinak pro klasickou lymfodrenáž nedostupné (sádra, zranění, poškození kůže atd.) Klasická mechanická lymfatická masáž znamená okamžité odvodnění vnější vrstvy lymfatického systému a má své opodstatnění, ovšem práci za organismus zde dělá masér a lymfatický systém nemotivuje ke zlepšení činnosti. Naopak, reflexní lymfatická masáž na ploskách nohou stimuluje organismus, aby zrychlil tok lymfy sám. Účinek je tedy dlouhodobější a hlubší, protože zasahuje nejprve vnitřní část lymfatického systému.

Velmi vhodná je pro: posílení imunity, celkové ozdravení organismu po prodělaných akutních a chronických onemocněních, odstranění škodlivin z těla, odstranění otoků a celulitidy, bolesti a poúrazové stavy pohybového systému, zlepšení celkového stavu při roztroušené skleróze, při prevenci (obzvláště dýchacích cest, zažívání, vylučování), zlepšení psychické i fyzické kondice, při hormonální disharmonii (MPS, menopauza, šestinedělí), problémech se zácpou a psychických potížích (neurózy, deprese, nespavost, únava).

Kontraindikace / Kdy je nutná zvýšená opatrnost při aplikaci této techniky?